0item(s)

You have no items in your shopping cart.

Product was successfully added to your shopping cart.

Recommended Daily Feeding

How do I properly feed my dog?

Your dog’s nutritional requirements will vary according to age, breed, climate, stress and activity levels. Please see our Feeding Instructions for guidelines on how much to feed your dog or cat. Keep in mind that every animal is different, so adjust the feeding amounts to nutritional requirements.

When switching to Timberwolf pet foods, gradually increase the amount fed while decreasing the previous food over a 5 – 14 day period. It is prudent to switch any new food gradually, but because Timberwolf pet foods are unique, your pet may need more time to increase the bacteria necessary to completely digest some of the ingredients. We have included direct-fed microbial or “probiotics” to assist in the development of beneficial colonies.

Dávkovanie

Recommended Daily Feeding:

Low activity Medium range activity High activity *
kg g/day g/day g/day
Toy 2-7 kg 25-50 50-80 80-120
Small 7-14 kg 100-150 150-200 200-245
Medium 14-23 kg 200-250 250-300 300-400
Large 23-36 kg 320-450 450-550 550-630
Ex large 36-45 kg 500-600 600-700 700-800
Giant 45-68 kg 600-700 700-800 800-1200

* working dogs

Overfeeding can also cause digestive upset and should be adjusted accordingly. You will find that you will feed as little as half of what you were previously feeding. Please do not overfeed. After an initial adjustment period, your dog should have small, well-formed, well-digested stools with no odor. In fact, one of the most frequently heard compliments we receive is how small the stools are and how little odor there is. We do not use any artificial stool hardeners, however, so it’s possible that stress, upset stomach due to eating from the garbage or yard, bacterial or viral infection, an insufficient adjustment period, or overfeeding can cause a stool that’s not very well digested. We feel it’s better to not use stool hardeners so that one may observe if there are any problems.

Timberwolf pet foods are formulated to meet AAFCO nutrient profiles for all life stages. They have met animal feeding tests using AAFCO procedures to substantiate that they provide complete and balanced nutrition for all life stages. Dogs that are stressed, working, lactating, or whelping should be fed near the high end of the above range. Please adjust accordingly. Puppies eat much more per body weight than adults. Some breeders recommend letting the puppy eat as much as it wants.

Timberwolf Wild and Natural is the perfect food for young puppies as the kibble is smaller than other diets. As the mother begins to wean her puppies, slowly introduce Timberwolf Wild and Natural into their diet by soaking the food in warm water to soften.

Supplementing a dry food with fresh meat, organs, sweetbreads and tripe up to 25% of diet by weight would be consistent with good feeding practices. We do not recommend the feeding of chicken or turkey necks or backs unless possibly if included in the proper ratio as a part of the “whole animal” (Momma Wolf says to Baby Wolf, “Remember what I told you, Junior! Leave all of the nutritious organs and flesh, and eat only the backs and necks!”).

Timberwolf formulas contain all the nutrients required to reflect a natural rearing diet however dogs, like people, love and thrive on nutritional variety. The occasional use of wholesome extras should not exceed 10 – 20 per cent of the total volume of food fed. This can maximize economy and food recycling. Feeding extras encourage a robust digestive system from an early age, ensuring optimum nutrition and preventing the dog from becoming a ‘fussy eater’. Extras should be fed reservedly.

Lightly steamed green vegetables with cooked meats are the best source of extras. When preparing your own family meal try freezing extras and store in small food grade bags or containers that can be thawed out the day before use.

NIKDY nedávajte psovi uvarené kosti akéhokoľvek druhu!

Tak, ako šteňatá v období rastu potrebujú vyšší príjem energie, tak psom v dospelom veku stačí nižší príjem energie (súvisí to s postupným spomaľovaním metabolizmu). Znížený príjem energie a súčasné zachovanie kvality príjmu bez toho, aby váš pes trpel pocitom hladu (z nižších dávok) je možné zabezpečiť nízkoenergetickou doplnkovou stravou, napr. varenou zeleninou. Kŕmne dávky sú individuálne, závislé od veku, celkovej hmotnosti a kondície psa.

Prekrmovaniu sa treba vyhýbať, je totiž najčastejšou príčinou predčasného úmrtia.

Pes by mal mať stále prístup k dostatku čistej a čerstvej vody. Pre optimálne zdravie, okrem zdravej stravy a čerstvej vody, potrebuje váš miláčik aj pravidelné cvičenie, čerstvý vzduch, veľa lásky a pozornosti a samozrejme pravidelnú veterinárnu starostlivosť. Minimálne jedna veterinárna prehliadka za rok je potrebná.

Manažment váhy

Timberwolf krmivá sú vhodné aj pre psy s nadváhou. Mačky a psy premieňajú proteíny na energiu a svaly. Niektoré krmivá nahradzujú proteíny uhľohydrátmi, čo môže mať negatívny vplyv na zdravie zvieraťa. Uhľohydráty majú nižšiu nutričnú hodnotu ako proteíny, a sú ťažšie vstrebávané. V našej receptúre je obsiahnuté všetko, čo váš miláčik presne potrebuje. Starší, menej aktívny psy a psy s nadváhou by mali byť kŕmení menším množstvom krmiva s vyšším obsahom proteínu. Timberwolf vám umožní kŕmiť nižšími dávkami, lebo nutričná hustota krmiva je vysoká. Tak isto je tu možnosť prejsť na krmivo so stredným obsahom proteínov (Dakota Bison, Wilderness). Ak si pes aj naďalej udržuje svoju váhu, tak môžete prejsť na krmivo s nižším obsahom proteínov, tukov a kalórií. Všetky naše receptúry sú určené pre každý vek vášho miláčika.

Prečítajte si prosím naše odporúčania týkajúce sa dávkovania. Majte ale na pamäti, že každé zviera je iné a tak nutričné požiadavky (kŕmne dávky) budú rozdielne v závislosti od aktivity, veku, klimatických podmienok, či váš pes alebo mačka žije vonku alebo v byte, atď.

Prirodzená konzervácia bez stabilizátorov

Tak, ako ani ľudia, ani psy nemajú radi chuť zatuchnutého jedla. Zatuchnutá potrava môže viesť k zníženiu apetítu a k odmietaniu potravy. Potrava, ktorá je vystavená pôsobeniu vzduchu sa môže pokaziť a následne spôsobiť ochorenie vášho miláčika. K tomu, aby sa predchádzalo skorému skazeniu krmiva, mnohí výrobcovia pridávajú v procese výroby do krmív stabilizátory (konzervanty). Otázka ale je: „čo sú to za látky, a či sú vôbec pre psy bezpečné?“.

Umelé konzervanty dodávajú krmivu dlhšiu trvanlivosť, no sú potenciálnym zdravotným rizikom. Mnoho výrobcov používa konzervanty ako BHA a BHT, ktoré sú spájané s rizikom vzniku rakoviny u ľudí ale aj psov. V krajinách ako Japonsko, Austrália a Švédsko je BHT pre ľudskú spotrebu zakázaná. Ďalším často používaným konzervantom je etoxiquin. Je to pesticíd, o ktorom sa predpokladá, že spôsobuje neplodnosť, vrodené chyby a niektoré nádorové ochorenia.

V žiadnom krmive od Timberwolf Organics nie je použitý umelý konzervant. Používame iba prírodné konzervanty ako rozmarín a/alebo zmiešané tokoferoly (prirodzený zdroj vitamínu E). Prírodné konzervanty majú kratšiu trvanlivosť ako ich syntetické ekvivalenty, no sú zdravotne nezávadné, čo sa o umelých konzervantoch povedať nedá.

Keďže sme uprednostnili bezpečnosť pred trvanlivosťou, urobili sme iné opatrenia, aby sme zvýšili stabilitu a životnosť našich výrobkov. Vyrábame v menších množstvách, ale častejšie, tak, aby bola zabezpečená čerstvosť. Používame najmodernejšiu obalovú technológiu, ktorá zabraňuje stretu krmiva s kyslíkom. To chráni krmivo pred oxidáciou, zatuchnutím a vonkajším kontaminovaním. Samozrejme aj vy môžete prispieť k tomu, aby krmivo pre vášho psa bolo čerstvé čo najdlhšie. Neotvorené balenie má trvanlivosť po dobu jedného a pol roka. Už raz otvorené balenie by malo byť spotrebované čo najskôr. Krmivo Timberwolf by malo byť skladované v jeho originálnom balení. Je vhodné, ak otvorené balenie je navyše skladované v plastovom balení s pevným uzáverom, pomáha to zvýšiť ochranu pred kontamináciou. Krmivo by malo byť skladované v priestore, kde je možné kontrolovať teplotu a kde sa nedostane hmyz.

Timberwolf sa zameriava na výrobu hodnotného, prírodného a bezpečného produktu. Naše krmivá a doplnky neobsahujú umelé konzervanty a farbivá. S Timberwolfom si budete istý, že váš pes konzumuje produkty z prírodných ingrediencií, nie chemikálie.