0položka(y)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.

Slovník ingrediencií

Spotrebitelia si čoraz viac uvedomujú nutričné a environmentálne dôsledky pri výbere potravy, a tak kedysi jednoduché rozhodovanie sa o kúpe teraz nadobúda iný význam. Spotrebitelia majú oprávnené obavy z ingrediencií nízkej kvality, ktoré pochádzajú z pochybných zdrojov a kladú si otázky, či pochybné obchodné praktiky nemajú negatívny vplyv na životné prostredie. Čoraz častejšie sme svedkami toho, že znižovanie výrobných nákladov sa prejaví aj v zníženej kvalite.

V Timberwolf Organics sme sa zaviazali k výrobe prírodného a zdraviu prospešného krmiva pre domáce zvieratá. Všetky nami použité ingrediencie pochádzajú z USA, s výnimkou jahňaciny a diviny, ktoré pochádzajú od najlepších dodávateľov z Nového Zélandu.

Používanie domácich surovín nám poskytuje väčšiu kontrolu nad kvalitou. Väčší podiel surovín pochádzajúcich zo zahraničia spôsobuje problémy s dodávkami, nedorozumenia v procese výroby a je ťažšie kontrolovať kvalitu. Nedostatočné normy a laxná kontrola použitých rastlín môže viesť ku kontaminácii potravy, čo môže mať za následok ochorenie, ba dokonca aj smrť vášho domáceho miláčika. Timberwolf odmieta kompromisy kvôli ušetreniu pár dolárov a zvýšeniu si svojich ziskov. Aj toto je dôvodom, prečo Timberwolf nikdy nebude komerčným krmivom. Kladieme veľký dôraz na to, aby naše výrobky boli bezpečné a sme presvedčení, že výroba nášho krmiva spĺňa tie najprísnejšie normy kvality, ktoré sú kontrolované v každej fáze výroby.

Slovník ingrediencií

S Timberwolfom viete, čo dostávate: vysokú úroveň proteínov a nízku úroveň uhľohydrátov – na proteíny bohaté mäso, výživnú zeleninu a ovocie, prospešné bylinky a tie najlepšie, gurmánske oleje. V našej receptúre nepoužívame pšenicu, kukuricu a sóju. Nepoužívame chemické stabilizátory, vedľajšie produkty výroby, plnivá alebo ochucovadlá. Timberwolf je krmivo, s ktorým sa budete cítiť bezpečne.

AAFCO (Association of American Feed Control Officials)
Je organizácia určená na stanovovanie štandardov a dodržiavanie zákonov v oblasti potravinárskej výroby.
Alfalfa (Lucerna siata)
Ide o strukovinu, ktorá obsahuje vlákninu, minerálne látky a vitamíny. Je bohatá na vitamín K. Lucerna je známa tým, že podporuje čistenie krvi a má antiartritický účinok.
Aminokyseliny
Aminokyseliny sú základnou stavebnou zložkou proteínov (bielkovín). Mäso, hydina, ryby, vajíčka a mliečne výrobky sú výborným zdrojom aminokyselín.
Anízové semienka
Už v starovekom Egypte bol aníz pestovaný a používaný pre jeho liečivé účinky. Má tonické účinky pri trávení, pomáha pri nadúvaní, astme a kašli. Podporuje imunitný systém a svieži dych.
BARF (kosti a surové mäso)
Ide o filozofiu kŕmenia psov surovým mäsom a kosťami.
Bazalka
Obsahuje flavonoidy, ktoré chránia bunky a chromozómy pred poškodením. Bazalka má protizápalový účinok a je dobrým zdrojom vitamínu A a horčíka.
Biotín (alebo vitamín H, alebo vitamín B7, alebo vitamín I)
Metabolizuje tuky a proteíny. Nedostatok biotínu môže viesť k anémii a srdcovým ochoreniam. Biotín pomáha pri pľúcnych infekciách, letargii a svalovej slabosti. Zlepšuje chuť do jedla, pomáha rastu vlasov a zmierňuje kožné ochorenia.
Bizón
V minulých storočiach najpopulárnejší zdroj obživy pre domorodých obyvateľov Ameriky. Je to asi mäso s najväčším obsahom živín, ktoré je v súčasnosti dostupné. V porovnaní s inými zdrojmi mäsa má bizónie mäso vyššiu koncentráciu železa. Má vyšší obsah proteínov a v porovnaní s kuracinou má nižší obsah cholesterolu a kalórií.
Bromelaín
Je to proteolytický enzým získavaný z ananásu. Zmierňuje zápal a napomáha tráveniu. Nedávne výskumy naznačujú, že by mohol mať protinádorové účinky.
Brusnice
Sú dobrým črevným antiseptikom. Brusnice pomáhajú pri infekciách močových ciest.
Cesnak
Bojuje proti črevným červom. Cesnak má antivírusové, antibakteriálne a antispazmické účinky.
Chlorid draselný
Dôležitá minerálna látka, chráni pred mŕtvicou, podporuje funkciu svalov, chráni srdce /dopĺňa elektrolyty/. Nedostatok draslíka spôsobuje únavu a svalovú slabosť.
Cholín chlorid
Produkuje chemické látky, ktoré napomáhajú funkciám pamäte, hlavne u starších psov. Chráni pečeň, žlčník a týmus tým, že pomáha pri detoxikácii pečene a redukuje tvorbu žlčových kameňov. Je nevyhnutný pre transport mastných kyselín cez membránovú štruktúru buniek.
Čučoriedky
Je známe, že prospievajú zraku – pomáhajú bojovať so zápalom očí a taktiež pomáhajú pri metabolizácii cukru v krvi. Majú antiseptický účinok a zmierňujú hnačku.
DHA (kyselina docosahexaénová)
Prirodzene sa vyskytujúca nesaturovaná mastná kyselina. DHA podporuje psychické funkcie, pamäť a sústredenie.
Divina
Je dobrým zdrojom proteínov. Dovážame ju z Nového Zélandu. Losie mäso poskytuje dostatočné denné množstvá proteínov, železa a B vitamínov.
EPA (kyselina eikosapentaénová)
Patrí medzi nenasýtené tuky. Pomáha srdcu a krvnému obehu. EPA popri glukozamíne hrá dôležitú úlohu pri pohybe (kĺby).
Figy
Enzýmy prítomné vo figách pomáhajú pri eliminácii črevných hlíst.
Hnedá ryža
Hnedá ryža je desaťnásobne bohatšia na vitamíny a minerálne látky ako biela ryža. Je nápomocná pri trávení a má mierne protizápalové vlastnosti. Je bohatým zdrojom vlákniny.
Jablká
Pomáhajú udržať dobrú kondíciu čriev a odbúravať kovy z organizmu. Obsahujú kľúčové živiny ako: Vitamíny B a C, železo, fosfor, vápnik, zinok, meď, horčík, tiamín, riboflavín a niacín.
Jačmeň
Má protizápalové účinky na črevný trakt, pomáha pri ulceróznej kolitíde. Jačmeň je nápomocný pri regulácii črevného traktu, zmierňuje/upravuje hnačku a zápchu.
Jahňacia mäsová múčka
Vysoko stráviteľná jahňacia mäsová múčka dovážaná z Nového Zélandu je získavaná z jahňaciny chovanej pre ľudskú spotrebu. Má vysoký obsah proteínov (65%) a nízky obsah popola. Väčšina používaných jahňacích múčok má obsah proteínov nižší ako 50% a vysoký podiel popola.
Jodid draselný
Minerálna látka, ktorá chráni pred rakovinou štítnej žľazy.
Kazeín
Je to proteín nachádzajúci sa v mlieku cicavcov. Používa sa ako spojivo. Mliečne proteíny ako kazeín obsahujú aminokyseliny, ktoré sú potrebné k stavbe a udržaniu svalovej hmoty.
Koreň čakanky
Už starí Egypťania poznali priaznivý vplyv tejto rastliny pri čistení pečene a krvi. Koreň čakanky obsahuje prebiotický inulín, ktorý napomáha tráveniu a regulácii cukru v krvi.
Kuracie mäso
V krmivách Timberwolfu sa nachádza vysoko stráviteľné kuracie mäso, bohaté na proteíny (65-69%), ktoré pochádza z chovu určeného pre ľudskú spotrebu. Čím je vyšší obsah proteínu, tým je nižší popol a iné reziduá. Pre všetky kurence chované na ľudskú spotrebu v USA platí nulová tolerancia hormónov a steroidov počas všetkých fáz života kurčiat.
Kurací tuk
Je používaný pre obsah olejov. Kurací tuk neobsahuje antigény alebo proteíny, ktoré by mohli vyvolávať alergie na kuracie mäso. Je výborným zdrojom kyseliny linolénovej a je bohatý na omega-6 mastné kyseliny.
Kurkuma
Toto žiarivo žlté korenie má prirodzené antibakteriálne a protizápalové účinky. Kurkuma môže znižovať hladinu cholesterolu.
Kyselina askorbová
Kyselina askorbová, alebo vitamín C, je bezpochyby celosvetovo najpopulárnejší vitamínový doplnok. Vitamín C napomáha imunitnému systému, je prospešný pri raste a obnove tkanív. Chráni pred kardiovaskulárnymi ochoreniami, rakovinou a chráni bunky pred účinkami voľných radikálov.
Kyselina citrónová
Citrusovým plodom dodáva ich charakteristickú chuť. Timberwolf Organics nepoužíva umelé ochucovadlá. Kyselina citrónová pomáha chrániť pred infekciami močových ciest a tvorbou obličkových kameňov. Reguluje tráviace funkcie a pomáha eliminovať toxíny z organizmu.
Kyselina listová
Je potrebná pre tvorbu červených krviniek a rast a diferenciáciu všetkých buniek organizmu. Pomáha pri liečení a prevencii infekcií, pomáha pri tvorbe protilátok. Jej nedostatok sa prejaví znížením bunkového rastu.
Koriander
Je známy svojimi antidiabetickými a protizápalovými vlastnosťami. Pomáha odbúravať cukor a cholesterol z krvi. Koriander je bohatý na rastlinné živiny, flavonoidy, je taktiež dobrým zdrojom vlákniny, železa, horčíka a mangánu.
Lecitín
Zlúčenina nachádzajúca sa v bunkovej membráne. Lecitín znižuje hladinu cholesterolu a má kardioprotektívny účinok. Chráni pečeň pred vývojom cirhózy. Lecitín zlepšuje mentálne funkcie.
L-lyzín
Esenciálna aminokyselina, ktorá napomáha rastu.
Lososový olej
Je výborným zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré podporujú zdravú pokožku a lesklú srsť. Lososový olej je používaný na prevenciu kardiovaskulárnych ochorení, znižuje hodnotu „zlého“ cholesterolu a potláča zápal.
Ľanové semienko
Má jemne zemitú chuť, je bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú zmierniť zápal. Je dobrým zdrojom vlákniny.
Mastné kyseliny
Esenciálne mastné kyseliny sú potrebné pre rast buniek, správnu funkciu svalov, kostí a nervov. Pomáhajú pri tvorbe prostaglandínov, hormónov, ktoré sú dôležité pre celý rad funkcií prebiehajúcich v organizme. Tieto esenciálne kyseliny si telo nevie vytvoriť, je nutné ich prijímať potravou. Ich nedostatok môže viesť k zdravotným problémom ako sú ochorenia srdca, rakovina, cukrovka. Existujú dva typy esenciálnych mastných kyselín: omega-3 a omega-6. Omega-3, ako napríklad alfalinolénová kyselina môže znižovať riziko kardiovaskulárnych ochorení, pôsobí protizápalovo a preventívne pred nádorovými ochoreniami. Nachádza sa v oleji z ľanových semien, v orechoch a sladkovodných rybách. Omega-6, ako napríklad kyselina linolénová prospieva zdraviu pokožky a silným kostiam. Nachádza sa v kuracom tuku a v olejoch (napr. slnečnicový olej). Dôležitý je správny pomer týchto esenciálnych mastných kyselín. Ideálny pomer omega-6 k omega-3 je od 3:1 do 5:1. Všetky Timberwolf krmivá majú pomer od 4,5:1 do 5:1.
Marhule
Majú pozitívny vplyv na pokožku, svaly, srdce a nervové tkanivá. Obsahujú vápnik, tiamín, meď a horčík.
Mäta
Mäta má upokojujúci účinok na tráviaci trakt. Štúdie ukazujú, že chráni hrubé črevo a pokožku. U zvierat má protektívny efekt pred rakovinou pľúc.
Mäso
V Timberwolf receptúrach sa nachádza iba čerstvé mäso. Naše krmivá neobsahujú krv, srsť, kopytá alebo skrytý obsah žalúdka alebo bachora, okrem takého množstva, ktoré vyhovuje bezproblémovému spracovaniu.
Metionín
Esenciálna aminokyselina ktorá chráni pečeň a pomáha odbúrať tuky.
Morčacia mäsová múčka
Toto chudé mäso je výborným zdrojom proteínu, niacínu, vitamínu B6, selénu a tryptofánu. Selén je stopový prvok, ktorý môže chrániť pred rakovinou. Aminokyselina tryptofán prispieva k produkcii serotonínu – neurotransmiteru, ktorý pomáha regulovať náladu. Nedostatok serotonínu je spojený s depresiou.
Mrkva
Mrkva je výborným zdrojom zložiek antioxidantov a zo zeleniny je to najlepší zdroj provitamínu A. Beta-karotén je silným antioxidantom, chráni pred degeneráciou makuly a bráni rozvoju šedého zákalu.
Niacín
Vitamín B, ktorý napomáha pri trávení a podporuje nervové funkcie. Niacín môže znižovať „zlý“ cholesterol.
Ovos
Obsahuje vysoké hladiny esenciálnych mastných kyselín, vrátane omega-3. Je bohatý na vitamíny, minerálne látky a považovaný za „regenerátor“ a antidepresívum. Niektorí odborníci na výživu ho odporúčajú užívať počas dojčenia (podporuje tvorbu mlieka). Má kardiotonické účinky.
Omega-3 mastné kyseliny
Výskumy hovoria, že pomer omega-3 a omega-6 esenciálnych mastných kyselín vyšší ako 1:6 znižuje výskyt rakoviny a predlžuje prežívanie chorého zvieraťa na rakovinu.
Omega-6 mastné kyseliny
Tento typ esenciálnych kyselín pomáha zdravej pokožke, rastu vlasov, udržiavať zdravé kosti a regulovať metabolizmus.
Pantotenát vápenatý
Táto minerálna látka zohráva kľúčovú úlohu pri tvorbe kostí a zubov a preto je veľmi dôležitý pre rast šteniat a mačiatok. Pomáha pri zrážaní krvi a je potrebný pre vyrovnávanie hladín sodíka, draslíka a horčíka. Vápnik zohráva významnú úlohu pri prenose nervových vzruchov.
Papaín
Enzým nachádzajúci sa v papáji. Pomáha pri trávení, má protizápalové a antiagregačné účinky. Papája je bohatá na vitamín A, obsahuje viac vitamínu C ako pomaranč.
Paradajková drť
Je vyrobená zo šupky, dužiny a drvených semien paradajok. Je bohatá na vlákninu a lykopén – antioxidant, ktorý dáva paradajkám ich červenú farbu. Lykopén má kardioprotektívne účinky a chráni pred niektorými druhmi rakoviny.
Petržlen
Je bohatý na vitamín A a C. Používa sa pri močových /diuretických/ problémoch. Petržlen zlepšuje trávenie. V tehotenstve je kontraindikovaný.
Pivné kvasnice
Derivát pri výrobe piva absorbujúci živiny z ostatných ingrediencií. Pivné kvasnice sú prirodzeným zdrojom vitamínu B a proteínov.
Pískavica (grécke seno)
Táto bylina zvlhčuje črevo a stimuluje tvorbu materského mlieka. Napomáha pri regulácii cholesterolu a hladiny cukru v krvi.
Probiotiká
(Lactobacillus Acidophilus, Bifidobacterium Longum, Bifidobacterium Thermophilum, Bacillus Bifidum, Bacillus Subtilus, Enterococcus Faecium, Aspergillus Oryzae) tzv. „priateľské baktérie“ podobné tým, ktoré sa nachádzajú v črevách. Tráviaci trakt vášho maznáčika obsahuje dobré aj zlé baktérie, probiotiká podporujú kolonizáciu prospešných baktérií a obnovujú rovnováhu tráviaceho systému, čo pomáha udržiavať zdravý gastrointestinálny trakt a zlepšiť imunitnú odpoveď. Výskum naznačuje, že probiotiká zvyšujú hladinu energie, pomáhajú pri liečbe hnačky a infekciách močových ciest, potláčajú rast kvasiniek a znižujú zápal.
Proso
Celé zrno je bohaté na horčík, fosfor a mangán. Proso má kardioprotektívne účinky, pomáha pri vývoji a reparácii tkanív a znižuje riziko diabetu typu 2.
Proteíny s obsahom kobaltu
Sú výsledkom chelatácie kobaltu s aminokyselinami a/alebo čiastočne hydrolyzovanými proteínmi. Chráni vášho psa pred nedostatkom kobaltu.
Proteíny s obsahom medi
Meď je potrebná pri tvorbe kolagénu, kostí a spojivových tkanív, vstrebávanie železa a vývoj červených krviniek. Meď je potrebná pri premene tyrozínu na pigmentový melanín.
Proteín s obsahom mangánu
Nedostatok mangánu vedie u zvierat k poruchám rastu, skeletálnym abnormalitám a k poruchám v metabolizme tukov a uhľohydrátov.
Proteín s obsahom selénu
Je nevyhnutný pre enzymatickú aktivitu. Neutralizuje niektoré karcinogény a má ochranný účinok pred rakovinou tráviaceho traktu.
Pyridoxín
Je vitamín B6.
Rasca
Je populárna v mexickej kuchyni. Rasca pomáha pri trávení, dyspepsii, hnačke a nadúvaní.
Repa
Obsahuje vlákninu, horčík, železo, vápnik, fosfor a vitamíny A a C. Má protizápalové vlastnosti a môže chrániť pred rakovinou.
Riboflavín (B2) doplnok
Dôležitý pre metabolické procesy, funkciu buniek, rast a tvorbu energie. Tento univerzálny vitamín tiež zvyšuje funkciu imunitného systému, pomáha pri reparácii tkanív, prispieva k zdravému zraku a chráni nervový systém a zažívací trakt.
Rozmarín
Táto bylina má antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Pomáha pri trávení a bola testovaná na potenciálne antirakovinové účinky. Vo všetkých Timberwolf krmivách je ako konzervant použitý vitamín E a rozmarín.
Šalát
Zelený listový šalát je výborným zdrojom chlorofylu a vitamínu K. Rímsky šalát /odroda hlávkového šalátu/ je druh s najvyššou hustotou živín. Obsahuje vitamín B, betakarotén, vlákninu, kyselinu listovú a horčík.
Škorica
Je aromatické korenie. Pôsobí proti nadúvaniu, nevoľnosti, pomáha zmierniť hnačku. Škorica má aj protizápalové, antivirotické a antifungálne účinky.
Špenát
Zdroj vitamínu A,C a E, antioxidantov a kyseliny listovej.
Semienka feniklu
Sú bohaté na vlákninu a draslík. Fenikel sa používa pri tráviacich a dýchacích komplikáciách.
Seleničitan sodný
Je to antioxidant, ktorý pomáha chrániť bunky pred voľnými radikálmi. Môže chrániť pred niektorými typmi rakoviny.
Sezamové semienka
Sú bohaté na vitamín E, meď, horčík a vápnik. Sezamové semienka obsahujú sezamín a sezamolín, dve látky, ktoré pomáhajú znížiť hladinu cholesterolu a majú preventívny účinok na poškodenie pečene.
Slnečnicové semienka
Sú zdrojom vitamínu E a vlákniny. Slnečnicové semienka môžu mať protizápalové a protinádorové vlastnosti a znižujú hladinu cholesterolu.
Sladké zemiaky
Obsahujú vitamín A a C, vlákninu a antioxidanty.
Soľ
Chlorid sodný je pre funkcie organizmu esenciálny. V malých množstvách udržuje rovnováhu tekutín v tele a pomáha tráveniu.
Srvátka
Je produktom pri výrobe mliečnych výrobkov. Je bohatá na aminokyseliny a proteíny, obsah tukov a cholesterolu je nízky. Srvátkový proteín je populárny u kulturistov pre jeho podporu rastu svalov. Nie je spúšťačom mliečnych alergií a je bezpečný u tých, ktorí trpia intoleranciou na laktózu.
Taurín
Je nutrične potrebný pre zdravý zrak, hlavne u mačiek. Pri jeho nedostatku majú mačky sklon k progresívnej atrofii sietnice.
Tiamín
Zohráva dôležitú úlohu pri metabolizme uhľohydrátov. Jeho nedostatok významne ovplyvňuje normálne fungovanie centrálnej nervovej sústavy.
Tymián
Trváca bylina s mnohými priaznivými účinkami: antiseptické, spazmolytické, antimikrobiálne, konzervačné, napomáha vykašliavaniu a zmierňuje nadúvanie.
Vajíčka
Sú jedným z najdostupnejších zdrojov vysoko kvalitných proteínov. Vajíčka sú výborným zdrojom cholínu, esenciálnej živiny, ktorá hrá dôležitú úlohu vo funkciách buniek a mozgu. Takisto obsahujú luteín a zeaxantín – antioxidanty, ktoré môžu pôsobiť preventívne pred stareckou slepotou.
Vitamín A doplnok
Ovplyvňuje zrak, rast kostí a reprodukciu.
Vitamín B12 doplnok
Napomáha tvorbe a regenerácii červených krviniek. Vitamín B12 napomáha metabolizovať proteíny. To zvyšuje energiu a pomáha organizmu využívať uhľohydráty, proteíny a tuky.
Vitamín D3 doplnok
D3 je vitamín rozpustný v tukoch, ktorý podporuje zdravé kosti a zuby.
Whitefish
Ryby s bielym mäsom, ako sú napríklad tresky sa vyznačujú nízkym obsahom tuku a kalórií, ale vysokým obsahom bielkovín. Whitefish (lososovitá ryba – síh) obsahuje značné množstvo železa a vitamínov skupiny B.
Zázvor
Pomáha pri zažívaní. Zmierňuje nevoľnosť, redukuje plyny a je nápomocný pri poškodení bielkovín. Zázvor má protizápalové a antivírusové účinky.
Zeler
Pomáha pri trávení a plynatosti. Zeler je diuretikum, ktoré napomáha pri artritíde.
Zemiaky
Majú nízky obsah kalórií, sú bohaté na vlákninu, obsahujú draslík a vitamín B6. Zemiaky sú bohaté na kukoamíny, ktoré znižujú krvný tlak.
Zmiešané tokoferoly
Iný výraz pre vitamín E, ktorý je rozpustný v tukoch. Je výborným antioxidantom. Vitamín E ma protektívny účinok pred artritídou, pred poškodením červených krviniek, pred kardiovaskulárnymi ochoreniami a rakovinou. Pomáha udržiavať zdravú pokožku, vlasy a podporuje imunitný systém. Výborným zdrojom vitamínu E sú: pšeničné klíčky, ryby a listy zeleného šalátu.
Žerucha
Je používaná pre jej významný obsah železa, vápnika a kyseliny listovej. Okrem vitamínov A a C, je žerucha zdrojom fytochemikálií a antioxidantov.