0položka(y)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.

Prečo bylinky?

Bylinky sú definované ako „rastlina alebo časť rastliny“. Stovky druhov divých bylín, tráv, orechov, plodov a semien sa v minulosti nachádzali na rozsiahlych pláňach divočiny celého sveta, nedotknuté ľudskou rukou.

Mnoho druhov takýchto rastlín sú dennodennou potravou pre voľne pasúce sa zvieratá. Obrovské množstvo živín týchto rastlín je dobrým zdrojom toho, čo organizmus zvierat potrebuje. Takto uložené živiny v telách voľne pasúcich sa zvierat sa následne stávajú zdrojom živín pre vlkov a iných predátorov, ktoré ich lovia.

Zásahom človeka došlo k tomu, že väčšina týchto rozsiahlych plání bola zmenená na poľnohospodárske pôdy alebo boli jednoducho urbanizované. Výsledkom moderných poľnohospodárskych metód sa stalo to, že na kŕmenie prežúvavcov sa používa iba niekoľko druhov tráv a rastlín. Pôvodné obrovské množstvo tráv a bylín tak vypadlo z potravinového reťazca.

Pes, ako priamy potomok vlka, má rovnaké nutričné požiadavky, ako v minulosti. Avšak iba málo krmív pre psov obsahuje akúkoľvek formu bylín alebo tráv.

U psov, tak ako aj u vlkov, často pozorujeme, že prežúvajú trávu. Odborníci na správanie zvierat to považujú za znak nedostatku niektorého z esenciálnych prvkov. Zvyčajne to končí zvracaním alebo preháňaním (riedka stolica). Samozrejme, že používanie bylín v potrave psov musí byť opatrné, niektoré druhy sú totiž toxické.

V Timberwolf Organics sme zvolili špecifické druhy rastlín, ktorých účinky sú podrobne zdokumentované.