0položka(y)

V košíku nie sú žiadne položky.

Product was successfully added to your shopping cart.
Top

Black Forest Legends

Timberwolf

Rýchly prehľad

V prostredí hustého lesa plnom života a rastlín sa psy cítia ako doma. Vôňa borovíc, vlhkej zeme, vychádzajúce slnko po daždi -to všetko dotvára nezameniteľný obraz pravej prírody. Doprajte vášmu psovi s týmto krmivom zachytiť atmosféru života v hlbokých lesoch.

Dostupnosť: Skladom

0,00 CZK

* Povinné pole

0,00 CZK
Legends 80%
Grain Free

Black Forest LEGENDS formula je výborné krmivo pre psy s kožnými reakciami na potravu a pri nahromadení toxínov.

Základom tejto receptúry je čerstvé jahňacie mäso z Nového Zélandu, studenovodný morský losos, síh maréna a kvalitné mäso z diviny.

Toto krmivo je kompletné a vyrovnané, obsahuje vysoké hladiny omega-3 esenciálnych mastných kyselín z lososového a sleďového oleja obsahujúceho EPA a DHA. V skutočnosti sa tu nachádza 1,45% omega-3 esenciálnych mastných kyselín na celkový obsah krmiva. Výskumy predpokladajú, že pomer omega-3 ku omega-5 vyšší než 1:6 môže znížiť výskyt rakoviny a predĺžiť život zvieratám, ktoré sú už rakovinou postihnuté. Vyššie hladiny zmiešaných tokoferolov a vitamínu E chránia vysoké hladiny omega-3 mastných kyselín. EPA je prospešný pre srdce, obehový systém (podporuje zdravé trigliceridy) a prietok krvi. Zohráva dôležitú úlohu pri prirodzenom pohybe kĺbov, pomáha pri bolesti a zápalových reakciách. Je to prirodzene sa vyskytujúca nesaturovaná mastná kyselina. DHA podporuje psychické funkcie, pamäť a sústredenie.

Ľanové semiačka obsahujú vyvážené množstvo bielkovín, vlákniny, lignanov, kyseliny alfa-linolénovej a omega-3 mastných kyselín a okrem toho sú bohatým zdrojom vitamínov a minerálov. Štúdie ukázali, že kyselina alfa-linolénová v ľanových semiačkách zabraňuje ukladaniu cholesterolu v cievach srdca, znižuje zápal v artériách a spomaluje rast nádorov.

Sušená lucerna (otec všetkých bylín) je výživná bylina, ktorá obsahuje značné množstvo bielkovín a je jedena z najbohatších zdrojov vitamínov a stopových minerálnych látok, ako je napr. vápnik, horčík, draslík, betakaroten, vitamíny A, B12, C, D, E a K. Má tiež vysoký obsah antioxidantu – chlorofyl. Vďaka jej vysokej nutričnej hodnoty je lucerna často používanou potravinovou bylinkou pre mnoho zvierat.

V našich receptúrach používame vlastnú zmes byliniek, ktorú prispôsobujeme k charakteru danej receptúry.

Inulín, čisto prírodný prebiotický rastlinný produkt je prirodzeným zdrojom rozpustnej vlákniny a indukuje zvýšenú aktivitu blahodarných mikroorganizmov, zdravých baktérií v zažívacom trakte psov.

Pre privysoké zdravotné riziko do našich krmív nepridávame vitamín K3 (menadion sodný bisulfát), namiesto toho používame prírodné zdroje ako lucerna a morské riasy, ktoré sú bohaté na Vitamín K1.

Toto krmivo odporúčame v každom veku psa ale vďaka svojmu zloženiu môžu byť mimoriadne prospešné pre laktujúce feny, šteňatá, pri udržiavaní kondície, pre pracovné psy a pre psy trpiacie rôznymi alergiami a potravinovými intoleranciami.

Hlavné zloženie:

Čerstvé jahňacie mäso, sih maréna sušená rozprašovaním (hydrolyzát), sladké zemiaky, čerstvý losos, mäso z diviny, lososový olej, tekvica, zelený hrášok, ľanové semienka, slnečnicový olej, sušené morské riasy, sušené Saccharomyces Cerevisiae, sleďový olej, dehydrovaná múčka z lucerny, jablká Red Delicious, čučoriedky, černice, brusnice, sušené figy, tymian, mletá škorica, slnečnicové semiačka, celá mrkva, sušený zeler, sušená repa, sušený petržlen, sušená žerucha, sušený špenát, paradajky, lecitín, cholín chlorid.

Minerálne látky:

zinok (amino acid komplex), železo (amino acid komplex), horčík (amino acid komplex), panthotenát vápenatý, jodid draselný, seleničitan sodný.

Vitamíny:

Doplnok vitamínu E, doplnok vitamínu B12, acetát vitamínu A, niacín – zdroj vitamínu B3, doplnok vitamínu D3, riboflavín – zdroj vitamínu B2, kyselina listová, pyridoxín hydrochlórid – zdroj vitamínu B6, tiamín hydrochlórid – zdroj vitamínu B1, biotín – zdroj vitamínu B7, kyselina citrónová – zdroj vitamínu C, miešané tokoferoly – zdroj vitamínu E a prírodná konzervačná látka.

Prebiotiká:

Koreň čakanky – inulín, sušený Lactobacillus Acidophilus – produkt fermentácie, sušený Lactobacillus Casei – produkt fermentácie, sušený Lactobacillus Lactis – produkt fermentácie, sušený Bacillus Subtillus – produkt fermentácie, papaín, extrakt z Yucca Schidigera, Beta karotén, fruktooligosacharidy, taurín, L-karnitín, DL-metionín, extrakt z rozmarínu – prírodný konzervant.

Výrobca si vyhradzuje právo na vykonávanie drobných úprav v receptúrach. Etikety sa v tom prípade môžu mierne líšiť od zloženia uvádzaných na internete.

Ako správne kŕmiť svojho psa?

nízka aktivita stredná aktivita vysoká aktivita (pracovné psi, extrémna záťaž)
kg g/deň g/deň g/deň
Mini plemená 2 -7 kg 25-50 50-80 80-120
Malé plemená 7-14 kg 100-150 150-200 200-245
Stredné plemená 14-23 kg 200-250 250-300 300-400
Veľké plemená 23-36 kg 320-450 450-550 550-630
Väčšie plemená 36-45 kg 500-600 600-700 700-800
Obrie plemená 45-68 kg 600-700 700-800 800-1200

Nutričné potreby vášho psa sa môžu líšiť v závislosti od veku, plemena, klimatických podmienok, stresu a úrovne aktivity. Krmivá Timberwolf sú zostavené tak, aby spĺňali nutričné kritériá AAFCO pre každý vek psa. Individuálny prístup je najsprávnejší spôsob. Odporúčané dávky by mali byť pomôckou, nie dogmou, ktorej je nutné sa pridržiavať za každých okolností. Po pár týždňových skúsenostiach prispôsobte dennú dávku podľa individuálnych požiadaviek vášho psa.

Pri prechode na krmivo Timberwolf odporúčame túto zmenu robiť postupne. To znamená, že počas dvoch týždňov postupne znižujeme dávku pôvodného krmiva a zároveň zvyšujeme dávku krmiva Timberwolf. Prechádzať na nové krmivo je potrebné rozumne. Timberwolf je krmivo s vysokým obsahom živočíšnych bielkovín, Váš miláčik bude potrebovať nejaký čas na to, aby sa mu v tráviacom trakte vytvorili potrebné baktérie, nevyhnutné na úplné trávenie niektorých ingrediencií v novom krmive. Naše krmivá obsahujú probiotiká, ktoré napomáhajú pri rozvoji prospešných črevných kolónií.

Dbajte na to, aby váš pes mal dostatočný prísun čerstvej pitnej vody!

Ďalšie informácie o správnom kŕmení a dávkovaní nájdete tu: Odporúčané dávkovanie

Hrubý protein: min. 30%
Hrubý tuk: min. 15%
Hrubá vláknina: 3%
Vlhkost: max. 9%
Omega-6 mastní kyseliny: 3.5%
Omega-3 mastní kyseliny: 1.45%
Vitamín E 380 IU/kg
Vápník: min. 1.33 – 1.80 %
Fosfor: min. 1.04 – 1.52%

Podobné produkty

Top
Black Forest Legends

Black Forest Legends

Cena od: 1 172,00 CZK

Top
Ocean Blue® Legends

Ocean Blue® Legends

Cena od: 1 172,00 CZK

Wild & Natural Legends

Wild & Natural Legends

Cena od: 1 172,00 CZK

Top
Southwest™ Legends

Southwest™ Legends

Cena od: 1 172,00 CZK

Legends CombiPACK 5kg

Legends CombiPACK 5kg

Cena od: 1 051,00 CZK